Uczeń ZS nr 1 w Swarzędzu finalistą Turnieju Talentów w ramach Akademii Księgowego

W dniu 21 kwietnia br.  w Oddziale Wielkopolskim Stowarzyszenia Księgowych w Polsce odbyła się Gala wręczenia nagród IX edycji „Turnieju Talentów – Akademia Księgowego”.

Do IX edycji „Turnieju Talentów- Akademia Księgowego” zgłosiło się 837 uczniów z 47 szkół z 4 województw tj. wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego.

Tematyka konkursu jest zgodna z podstawą programową w zawodzie technik ekonomista oraz z obowiązującym programem nauczania dla przedmiotów: rachunkowość, pracownia ekonomiczna, ekonomika a także ze standardami egzaminacyjnymi  dla tego zawodu. Uczestnik konkursu winien dodatkowo posiadać umiejętność obsługi program REWIZOR i SUBIEKT z pakietu INSERT.

Uczeń klasy 4TE Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu Michał Cegielski uzyskał tytuł finalisty Turnieju.

„Majątek a bogactwo firmy”, to tytuł wykładu jaki wygłosił  21 kwietnia, podczas Gali kończącej IX edycję Turnieju profesor dr hab. Wiktor Gabrusewicz  Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu. Ponadto na zakończenie Galę uświetnił koncert duetu gitarzystów, uczniów Zespołu Szkół Muzycznych z Poznania.

Organem prowadzącym Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu jest Powiat Poznański