VIII Sesja logistyczno-mechatroniczna

W Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w ramach programu Erasmus Plus realizowany był projekt: ”Mechatronika gwarancją rozwoju nowoczesnego przemysłu”, skierowany do beneficjentów klas o zawodach monter-mechatronik, mechanik pojazdów samochodowych oraz elektromechanik pojazdów samochodowych. Celem projektu było podwyższenie kwalifikacji zawodowych i językowych oraz zapoznanie się z kulturą i regionem. Projekt trwał dwa lata od dn. 01.06.2015 do 31.05.2017 r. W czasie tego projektu zostały zorganizowane trzy dwudziesto jedno dniowe staże jeden  dla monterów – mechatroników do Handwerkskammer Hildesheim-Südnds  i dwa dla mechaników i elektromechaników pojazdów samochodowych do Kreishandwerkerschaft Waldeck-Frankenberg

w Korbach. Każdy ze staży został poprzedzony cyklem zajęć przygotowawczych zawodowych, językowych i pedagogiczno-instruktażowych i zakończył się egzaminem i testami potwierdzającymi umiejętności zawodowe. W wyniku pozytywnie zdanych egzaminów beneficjenci uzyskali certyfikaty i europassy mobilności potwierdzające ich umiejętności zawodowe, uroczyście wręczone na zorganizowanej  w dn. 20.04.2017r.  VIII sesji logistyczno-mechatronicznej. Sesja odbyła się w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu. Wzięli w niej udział zaproszeni goście, uczniowie swarzędzkich gimnazjów i uczniowie ZS1. Na uroczystości wręczono 52 certyfikaty i europassy  mobilności. Sesja rozpoczęła się ciekawymi wykładami z logistyki i mechatroniki a następnie uczniowie, biorący udział w wyjazdach, przedstawili swoje prezentacje staży.  Sesja zakończyła się wspólnie zjedzoną grochówką.