Sukces uczniów Swarzędzkiej Jedynki

9 września 2017r. uczniowie naszej szkoły Karina Jankowiak i Dawid Błaszkowski z klasy II c  oraz Oliwia Kin z klasy III TG wzięli udział w VII Festiwalu Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej w Pile.

Przygotowali potrawy konkursowe: wielkopolska kaczka glazurowana pieczonym jabłkiem w towarzystwie kapusty modrej palonej rozmarynem, kugiel tymiankowy oraz tradycyjny jabłecznik z bezą cytrynową.

W konkursie brało udział 12 drużyn, nasi uczniowie otrzymali wyróżnienie za przygotowanie potraw i serwis. Na festynie zgromadziło się wielu mieszkańców powiatu pilskiego, którzy licznie odwiedzali stoisko naszej szkoły smakując i chwaląc potrawy przygotowane przez naszych uczniów.

Do konkursu przygotował uczniów p. Andrzej Gołąbek – szef kuchni Republiki Róż, któremu serdecznie dziękujemy i który był obecny na festynie wspierając uczniów cennymi wskazówkami. Ponadto na festynie towarzyszyli uczniom: Gabriela Pepeta – nauczyciel przedmiotów zawodowych i p. Daniel Woźnicki – były nauczyciel naszej szkoły, który pomagał udzielając cennych wskazówek w czasie trwania konkursu za co również dziękujemy.

/Gabriela Pepeta/