Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w konkursie organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Zakopanem zatytułowanym: „Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości”. Każdego roku uczestnicy konkursu, uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z zaprzyjaźnionych z Zakopanem powiatów, zapoznają się z innym fragmentem naszej historii najnowszej. W tym roku temat konkursu brzmiał: „Rola powstań śląskich i plebiscytów w kształtowaniu granic II Rzeczpospolitej”. Już we wcześniejszych edycjach konkursu nasi uczniowie odnosili sukcesy, ale tak, jak w tym roku jeszcze się nie zdarzyło. I miejsce zajęła drużyna z klasy IV TLA w składzie: Klaudia Baranowska, Paulina Fojud i Mateusz Michalski, II miejsce drużyna z klasy III TL w składzie: Łukasz Eitner, Marcin Krzywański i Adam Tylski. Nasi zwycięzcy już po raz drugi będą reprezentować Powiat Poznański w finale konkursu, który odbędzie się 10 listopada w Białym Dunajcu. Gratulujemy sukcesu i czekamy na więcej.