sesja

W auli zgromadzeni uczniowie naszej szkoły a także uczniowie Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum w Zalasewie wysłuchali wykładów poświęconych tematyce związanej z "Zawodami przyszłości..". Pan dr Maciej Stajniak z Wyższej Szkoły Logistyki przedstawił w swoim wykładzie, "Co to jest logistyka?", podstawy zagadnień związanych z zawodem logistyk. Zastosowania rozwiązań mechatronicznych w życiu codziennym mogliśmy odkryć słuchając wykładu pana dr Damiana Cetnarowicza z Politechniki Poznańskiej. Natomiast podstawy związane z programowaniem sztucznej inteligencji przedstawił pan dr Jerzy Bartoszek, kończąc swój wykład prezentacją robota wykonanego na Politechnice Poznańskiej.

Zawód przyszłości ...Wszyscy zgromadzeni mogli także zwiedzać szkołę, gdzie prezentowane były stanowiska mechatroniki ogólnej, mechatroniki samochodowej a także modele logistyczne i stanowiska programowania robotów. W tym samym czasie można było brać udział w konkursach informatycznych: sms-owym, programowania robotów czy wirtualnym turnieju  piłkarskim. Oczywiście dla zwycięsców ufundowane były cenne nagrody. W konkursie sms-owym bezprzewodową klawiaturę otrzymał Przemysław Kossowski (klasa 3ATI), pady wygrali w turnieju piłkarskim uczniowie klasy 4BTI Hubert Bonawenturczyk i Krzysztof Nowak, natomiast kamerę internetową wygrał uczeń Gimnazjum nr 2 Jakub Krzemieniewski w konkursie programowania robotów.