Sesja grunwaldzka

Sesję poprzedziły konkursy poświęcone rocznicy. Pierwszym był konkurs na prezentację multimedialną, który w grupie szkół gimnazjalnych wygrali uczniowie z poznańskiego Społecznego Gimnazjum nr 1 STO Anna Iwanow i Przemysław Szymański, natomiast w grupie szkół ponadgimnazjalnych najlepszą okazała się prezentacja uczennic z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu : Darii Knade, Moniki Olszewskiej i Karoliny Wawrzyniak.

Drugi konkurs,  na plakat poświęcony rocznicy zwycięstwa pod Grunwaldem wygrała Natalia Budnik z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu.

27 kwietnia 2010 roku o godzinie 10 rozpoczęła się sesja popularno-naukowa. Jej pierwszą część wypełniły: wykład prof. dr hab. Macieja Franza pt: Polityczne i militarne aspekty bitwy pod Grunwaldem w 1410 r. , prezentacja przygotowana przez naszą nauczycielkę p. Karolinę Osowską na temat: Bitwa pod Grunwaldem w literaturze i sztuce oraz wystąpienia uczniów, zwycięzców w konkursie na prezentację multimedialną. Wszyscy laureaci konkursów zostali także nagrodzeni.

Część drugą wypełniła prezentacja oraz pokaz walki przygotowany przez członków Stowarzyszenia Edukacji i Odtwórstwa Historycznego Okresu Monarchii Wczesnopiastowskiej Aurea Tempora pod wodzą dr. Michała Bogackiego.

Sesji towarzyszyła wystawa plakatów zgłoszonych na konkurs oraz degustacja wspaniałych, miodowych ciasteczek, które specjalnie na tę okazję przygotowali uczniowie z klas gastronomicznych.