Ruszyła Akademia CISCO

Uczniowie Swarzędzkiej Jedynki mają możliwość bezpłatnego kształcenia dodatkowego. Tym razem propozycja szkoły dotyczy Akademii CISCO, która przygotuje do uzyskania certyfikatu zawodowego Cisco Certified Networking Associate (CCNA).

Czytaj więcej

V Jesienny Festyn Jedynki 19.09.2014

Tradycją naszej szkoły stały się jesienne imprezy i, zgodnie z nią, 19 września odbył się w Swarzędzu kolejny, piąty już, Jesienny Festyn Jedynki, zorganizowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu. Impreza, współorganizowana przez Starostwo Powiatowe oraz Radę Rodziców naszej szkoły, adresowana była przede wszystkim do społeczności lokalnej, która mimo typowo jesiennej aury, tłumnie przybyła bawić się w gronie najbliższych.  

Czytaj więcej

15medali dla Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu na Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Lekkiej Atletyce

11 września w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce. Jak co roku zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Świadczy o tym liczba zawodników i zawodniczek, którzy wzięli udział w zawodach. Około 100 osób walczyło o medale w biegach na 100, 400 i 1000 metrów oraz w skokach w dal, wzwyż i pchnięciu kulą.

Czytaj więcej

Zespół eSjeden na Dożynkach w Nekli.

W niedzielę 7 września 2014 roku odbyły się Powiatowe Dożynki w Nekli. Jako że święto Plonów jest odwołaniem do kultury ludowej, w programie nie mogło zabraknąć stałych, tradycyjnych elementów – korowodu dożynkowego oraz uroczystości obrzędowych, w tym roku w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego Poligrodzianie z Poznania.

Czytaj więcej

Wycieczka do Cichowa

Szlakiem Mickiewiczowskim 5 czerwca uczniowie  Swarzędzkiej Jedynki z klasy ITM i IC z wychowawcami wybrali się na wycieczkę Szlakiem Mickiewiczowskim.  Za najważniejszy punk programu uznać można zwiedzanie Skansenu Filmowego Soplicowo w Cichowie. Cichowo to urokliwa wieś w powiecie kościańskim, położona ok. 30 km na południowy wschód od Kościana. Młodzież  odbyła podróż w czasie. W 1999 roku sprowadzono tam obiekty tworzące Soplicowo na planie filmowym „Pana Tadeusza”.

Czytaj więcej

Podsumowanie sportu 2013/14

PODSUMOWANIE SPORTOWEGO WSPÓŁZAWODNICTWA SZKÓŁ W POWIECIE POZNAŃSKIM W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 W dniu 11 czerwca 2014r. na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół w Puszczykowie odbyło się podsumowanie sportowego współzawodnictwa szkół w Powiecie Poznańskim. W trakcie imprezy wyróżnione zostały najlepsze szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Nasza szkoła w gronie szkół ponadgimnazjalnych zajęła II miejsce , gromadząc 90 pkt. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy z wielkim zaangażowaniem brali udział  zawodach sportowych i przyczynili się do zajęcia tak wysokiej pozycji./mh/ 

Czytaj więcej

Indeksy w Swarzędzkiej Jedynce

Dnia 6 czerwca 2014 odbył się V Szkolny Dzień Przedsiębiorczości pod hasłem „Uczeń studentem”, zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów ekonomicznych oraz uczniów Technikum Ekonomicznego. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: prof. dr hab. Piotr Bartkowiak oraz prof. dr hab. Zygmunt Waśkowski – prodziekani Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, pani Barbara Antoniewicz -Radna Powiatu Poznańskiego, Przewodnicząca Komisji Oświaty Starostwa Poznańskiego, a także młodzież i nauczyciele naszej Szkoły.

Czytaj więcej

Porozumienie z BTL

Porozumienie z Bazą Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu 6 czerwca 2014 r. odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy między 31 Bazą Lotnictwa Taktycznego Poznań - Krzesiny a Zespołem Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu. Spotkanie rozpoczęło się przemówieniem pana Przemysława Jankiewicza – Dyrektora Szkoły, który przybliżył zebranym gościom, nauczycielom i uczniom zadania szkoły i cel podpisania porozumienia. Bardzo ważnym punktem całej uroczystości było wystąpienie przedstawiciela 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny – majora Rafała Falcenlobena, który przedstawił historię związaną z powstaniem jednostki, bogatymi jej tradycjami oraz obecnymi zadaniami, jakie 31 BLT wykonuje.

Czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Zenon Wawrzyniak z ZS nr 1 w pierwszej dziesiątce finalistów diecezjalnego etapu XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Sukces nigdy nie jest efektem „słomianego zapału” – tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień” [James Medison]. Przekonali się o tym uczniowie Swarzędzkiej Jedynki: Angelika Majewska z klasy 2TE, Barbara Szymczak z klasy 4TE oraz Zenon Wawrzyniak z klasy 1F. Zmierzyli się z etapem diecezjalnym XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Konkurs ten jest zachętą do sięgania po Pismo Święte. W tym roku młodzież pochyliła się nad tekstem Pierwszej i Drugiej Księgi Królewskiej oraz Ewangelią św. Marka. Dzięki zaangażowaniu i pracy włożonej w przygotowanie się do konkursu Zenon Wawrzyniak zakwalifikował się do pierwszej dziesiątki.

Czytaj więcej