wizyta w Instytucie Lingwistyki UAM

Nasza wizyta w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UAM Poznań Dnia 17 kwietnia i 12 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach z praktycznej nauki języka niemieckiego i dydaktyki języka niemieckiego na Wydziale Lingwistyki Stosowanej UAM Poznań. Zajęcia te zostały zorganizowane w ramach współpracy naszej szkoły z UAM Poznań. W trakcie zajęć ze studentami II roku lingwistyki stosowanej uczniowie obejrzeli film „Dufte” z płyty „ Kurz und gut macht Schule” Goethe Institut oraz  pracowali w grupach ze swoimi starszymi kolegami, przygotowując krótkie scenki do filmu.

Czytaj więcej

EUROWEEK

EUROWEEK i liderzy ze Swarzędzkiej Jedynki W dniach 21-25 czerwca 2013 pięcioro uczniów Zespołu Szkół Nr 1 wraz z opiekunem, panią Anną Golik-Czarnecką, uczestniczyło w warsztatach EUROWEEK Szkoła Liderów w Długopolu Zdrój, w Kotlinie Kłodzkiej. Wraz z młodzieżą ze Swarzędzkiej Jedynki na obozie przebywali młodzi ludzie z trzech innych szkół z różnych stron Polski.Obozy EUROWEEK  to projekt współfinansowany przez Unię Europejską, skierowany do młodych osób, które chcą pogłębiać swoją edukację i rozwijać umiejętności, które pozwolą im aktywnie włączyć się w życie społeczne i zawodowe Europy.

Czytaj więcej

Konkurs we Lwowie

Monika Lewandowska z klasy III TE laureatką Konkursu we Lwowie. Monika Lewandowska, uczennica klasy III Technikum Ekonomicznego, została laureatką 2 miejsca V Międzynarodowego Konkursu Recytatorskiego im. Zbigniewa Herberta we Lwowie. Organizatorem konkursu była Szkoła Średnia nr 10 we Lwowie, założona w 1816 roku jako Lwowska Szkoła trywialna u św. Marii Magdaleny, z którą Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu współpracuje od wielu lat. Konkurs odbywa się pod patronatem Konsulatu Generalnego RP we Lwowie. Do pracy w jury konkursu organizatorzy zaprosili miłośników i znawców poezji: Beatę Drozd, Teresę Dutkiewicz, Jadwigę Pechaty, Mariusza Olbromskiego i Mariana Orlikowskiego. W tym roku konkurs odbył się 19 kwietnia, a w finale uczestniczyli reprezentanci szkół polskich i uczniowie polskich szkół na Ukrainie, m.in. z Mościsk i Strzelczysk.

Czytaj więcej

Bezpieczni w sieci w swarzędzkiej jedynce

Bezpieczni w sieci w Swarzędzkiej Jedynce We wtorek, 9 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu odbyła się I Konferencja pt. Bądź bezpieczny w sieci - korzystaj inteligentnie z inteligentnych technologii. Wydarzenie, które honorowym patronatem objęli: Powiat Poznański i Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, było organizowane wraz z Fundacją POMIĘDZY.  

Czytaj więcej

Festiwal sałatek w Swarzędzkiej Jedynce

Festiwal sałatek w Swarzędzkiej Jedynce16 kwietnia 2013 roku odbyła się kolejna edycja akcji Wiecie, co jecie w poznańskim powiecie. Tegoroczne spotkanie, którego gospodarzem był Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, przebiegało pod hasłem: Festiwal sałatek.

Czytaj więcej

Współpraca Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu z Wydziałem Neofilologii IFG i Lingwistyki Stosowan

Współpraca Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu z Wydziałem Neofilologii IFG i Lingwistyki Stosowanej UAM Poznań  W bieżącym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół nr 1w Swarzędzu wzięli udział w licznych zajęciach zorganizowanych w ramach współpracy  Zespołu Szkół nr1 w Swarzędzu z Wydziałem Neofilologii Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 7 stycznia 2013 uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach z literatury niemieckiej z I rokiem germanistyki na temat: „Stylizacja obrazu Hitlera w filmach propagandowych kręconych w III Rzeszy przez Leni Riefenstahl i recepcja tych filmów w Polsce".

Czytaj więcej

Informacja dla słuchaczy i absolwentów klasy III UTM – technik mechatronik

Informacja dla słuchaczy i absolwentów klasy III UTM – technik mechatronik W dniach: 18 maja sobota i 19 maja niedziela25 maja sobota i 26 maja niedzielaplanowane są dodatkowe zajęcia kształtujące umiejętności praktyczne z Projektowania i programowania urządzeń i systemów mechatronicznych”.Celem planowanych zajęć jest przygotowanie do egzaminu zawodowego, w tym zaprojektowania stanowiska do zadania, zaprogramowanie sterownika PLC wg zadanych diagramów oraz testowania poprawności działania programów.Miejsce zajęć: Pracownia mechatroniczna 108 bGodziny zajęć: 9.00 – 15.00 Prowadzący: mgr inż. Piotr Piekarski  

Czytaj więcej

Wizyta w Korbach

Wizyta w KorbachOd 03.03.2013r. do 23.03.2013r. uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej o specjalnościach:mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych przebywali w ramach projektu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci, w Centrum Kształcenia Zawodowego w Korbach w Niemczech. Tytuł projektu „KSZTAŁCENIE ZAWODOWE W ZJEDNOCZONEJ EUROPIE”.

Czytaj więcej

Wojewódzki Finał w Biegach Przełajowych

Wojewódzki Finał w Biegach Przełajowych 20 kwietnia w Żerkowie odbył się Wojewódzki Finał w Biegach Przełajowych.Uczennica naszej Szkoły Izabela Tomczak z klasy 1TE zdobyła złoty medal w kat. szkół ponadgimnazjalnych w roczniku 1996 na dystansie 1500m. Wygrała bieg zdecydowanie, prowadząc od startu do mety.Jest to pierwszy w historii ZS nr 1 w Swarzędzu tak duży sukces sportowy w sportach indywidualnych.Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w następnych startach.

Czytaj więcej

Martyna Andrzejewska wygrała Konkurs Ortograficzny "Ortofrajda"

Martyna Andrzejewska wygrała Konkurs Ortograficzny "Ortofrajda" Martyna Andrzejewska z II klasy Technikum Ekonomicznego wygrała Konkurs Ortograficzny "Ortofrajda". Konkurs organizowany jest corocznie przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki, i adresowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Natomiast Krzysztof Kołaczkowski z klasy III Technikum Logistycznego zajął III miejsce. Oprócz pamiątkowych dyplomów uczniowie otrzymali niezwykle interesujące książki: Słownik poprawnej polszczyzny PWN, Poradnik językowy PWN „Piszemy poprawnie” oraz  „Świat przez słowa” Jerzego Bralczyka. Obok konkursu uczniowie uczestniczyli też w niezwykle przydatnych warsztatach pisania prostą polszczyzną - "Mów do mnie prosto". Oboje laureaci są uczniami Swarzędzkiej Jedynki czyli  ZS nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu.   

Czytaj więcej