Program Partnerski Leonardo da Vinci

 Uczestnicy Programu Partnerskiego Leonardo da Vinci w Swarzędzkiej Jedynce W dniach 07-08 listopada 2012 roku szkoła nasza gościła uczestników Programu Partnerskiego realizowanego w ramach Programu Leonardo da Vinci. W konferencji, poza przedstawicielami Zespołu Szkół Nr 1 w Swarzędzu, wzięli udział pracowicy bezpośrednio lub pośrednio związanych z edukacją instytucji z Norwegii, Niemiec, Francji, Włoch, Liechtenstein oraz Szwajcarii.

Czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs Historyczny

Po raz kolejny II miejsce uczniów Swarzędzkiej Jedynki w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym 17 listopada 2012 roku w Muzeum Wojska Polskiego mieszczącego się przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego organizowanego już po raz kolejny przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tytuł tegorocznej edycji konkursowej rywalizacji brzmiał: „ Marszałek Józef Piłsudski, jako mąż stanu, polityk i dowódca, w oczach współczesnego młodego pokolenia”. Członkowie Koła Historycznego Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, uczniowie (wówczas jeszcze klasy pierwszej Technikum Informatycznego): Marcin Tomaszewski i Piotr Zblewski zaprezentowali pracę na temat „Miejsca pamięci Marszałka Piłsudskiego”.

Czytaj więcej

Ngrody Starosty

„Ośmioro wspaniałych Swarzędzkiej Jedynki”   24 października 2012 w Starostwie Poznańskim najlepsi uczniowie Swarzędzkiej Jedynki odebrali nagrody za swoją rzetelną i ciężką pracę w roku szkolnym 2011/2012. Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez Powiat Poznański, z rąk Starosty Poznańskiego pana Jana Grabkowskiego otrzymali: Adela Andrzejak z klasy 3 liceum, Sandra Dziaduła z klasy 3 technikum hotelarskiego, Kinga Paluszak z klasy 4 technikum logistycznego, Agata Echaust z klasy 2 technikum ekonomicznego, Jan Dytłow, Mateusz Mucha i Jakub Szejnig  - wszyscy z klasy 3 technikum informatycznego oraz Stanisław Stołowski z klasy 3 technikum logistycznego. 

Czytaj więcej

Rajd "śladami miejsc pamięci narodowej"

Rajd "śladami miejsc pamięci narodowej"W święto Niepodległości 11.11.2012r. członkowie szkolnego Koła PTTK wybrali się na Rajd: Powiatowe zakończenie sezonu turystycznego "śladami miejsc pamięci narodowej" w Dopiewie. Trasa rajdu wiodła z Zakrzewa przez las w którym znajdują się mogiły pomordowanych przez hitlerowców w latach 1939-40 poznańskich księży i studentów.

Czytaj więcej

Ogólnopolska Olimiada Logistyczna

Ogólnopolska Olimiada LogistycznaSTANISłAW STóOWSKI z klasy IIIBTL w etapie okręgowym Olimpiady Logistycznej. Znane są już wyniki pierwszego etapu rekordowej, V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.  732 z ponad 7 tys. uczniów, którzy podjęli tegoroczne wyzwanie zmierzy. Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły - Stanisław Stołowski z klasy IIIBTL. GRATULUJEMY!!!

Czytaj więcej

Klasy TI na konferencji w Politechnice Poznańskiej

Klasy TI na konferencji w Politechnice PoznańskiejW dniu 08.11.2012r. uczniowie klas 2 TI oraz 3 TI wzięli udział w Konferencji pt. "IT Acadamic Day 2012" na Politechnice Poznańskiej.  Pierwszyz  wykładów pt. "Kogo i jak poszukują pracodawcy z branży IT?" przybliżył nam systemem rekrutacji pracowników do działów IT w firmach.

Czytaj więcej

Informatycy w PCSS

Informatycy w PCSSW dniu 8-11-2012r. uczniowie klas Technikum Informatycznego i Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej odwiedzili Poznańskie Centrum Superkomputerowo Sieciowe. W trakcie trwania wycieczki uczniowi zapoznali się z warunkami pracy w PCSS.

Czytaj więcej

Zawody lekkoatletyczne

Zawody lekkoatletyczne  20 września na stadionie MOS-u na śródce odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych  w Lekkoatletyce. Brali w nich udział i to z powodzeniem uczniowie ZS nr 1. łącznie zdobyli 25 medali w tym 4 złote,10 srebrnych i 11 brązowych. Zwycięzcami w swoich konkurencjach zostali: Izabela Tomczak  w biegu na 800 m., Katarzyna Malicka i Krzysztof Wróbel w biegu na 100 m oraz sztafeta 4x100m. chłopców biegnąca w składzie: Mateusz łuczywek, Krzysztof Wróbel, Krystian Paterek oraz Daniel Ochowiak.

Czytaj więcej

Mistrzostwa ZS1 w lekkoatletyce

Mistrzostwa ZS nr 1 w Swarzędzu w Lekkoatletyce 13 i 14 września odbyły się V-te Mistrzostwa Szkoły w Lekkoatletyce.Otwarcia zawodów dokonał p. Przemysław Jankiewicz –Dyrektor Szkoły.Razem z panią Barbarą Antoniewicz przewodniczącą komisji oświaty powiatu poznańskiego byli najwytrwalszymi kibicami mistrzostw. Ze względu na możliwości bazy sportowej rozegrano następujące konkurencje: bieg na 100m.,skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, oraz biegi o charakterze przełajowym na ok. na 400m., 800m. dziewcząt, 1000 m. chłopców.  

Czytaj więcej

Mistrzostwa powiatu

Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej  Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców odbyły się 17 października, a 26 września  dziewcząt w Zespole Szkół w Mosinie. Udział szkół świadczy o popularności i zamiłowaniu do gry w piłkę ręczną ( ZS Rokietnica, ZS Puszczykowo, ZS Kórnik, ZS  Mosina, ZSNr2  Swarzędz jak również Swarzędzka Jedynka ).

Czytaj więcej