Ngrody Starosty

„Ośmioro wspaniałych Swarzędzkiej Jedynki”   24 października 2012 w Starostwie Poznańskim najlepsi uczniowie Swarzędzkiej Jedynki odebrali nagrody za swoją rzetelną i ciężką pracę w roku szkolnym 2011/2012. Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez Powiat Poznański, z rąk Starosty Poznańskiego pana Jana Grabkowskiego otrzymali: Adela Andrzejak z klasy 3 liceum, Sandra Dziaduła z klasy 3 technikum hotelarskiego, Kinga Paluszak z klasy 4 technikum logistycznego, Agata Echaust z klasy 2 technikum ekonomicznego, Jan Dytłow, Mateusz Mucha i Jakub Szejnig  - wszyscy z klasy 3 technikum informatycznego oraz Stanisław Stołowski z klasy 3 technikum logistycznego. 

Czytaj więcej

Rajd "śladami miejsc pamięci narodowej"

Rajd "śladami miejsc pamięci narodowej"W święto Niepodległości 11.11.2012r. członkowie szkolnego Koła PTTK wybrali się na Rajd: Powiatowe zakończenie sezonu turystycznego "śladami miejsc pamięci narodowej" w Dopiewie. Trasa rajdu wiodła z Zakrzewa przez las w którym znajdują się mogiły pomordowanych przez hitlerowców w latach 1939-40 poznańskich księży i studentów.

Czytaj więcej

Ogólnopolska Olimiada Logistyczna

Ogólnopolska Olimiada LogistycznaSTANISłAW STóOWSKI z klasy IIIBTL w etapie okręgowym Olimpiady Logistycznej. Znane są już wyniki pierwszego etapu rekordowej, V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.  732 z ponad 7 tys. uczniów, którzy podjęli tegoroczne wyzwanie zmierzy. Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły - Stanisław Stołowski z klasy IIIBTL. GRATULUJEMY!!!

Czytaj więcej

Klasy TI na konferencji w Politechnice Poznańskiej

Klasy TI na konferencji w Politechnice PoznańskiejW dniu 08.11.2012r. uczniowie klas 2 TI oraz 3 TI wzięli udział w Konferencji pt. "IT Acadamic Day 2012" na Politechnice Poznańskiej.  Pierwszyz  wykładów pt. "Kogo i jak poszukują pracodawcy z branży IT?" przybliżył nam systemem rekrutacji pracowników do działów IT w firmach.

Czytaj więcej

Informatycy w PCSS

Informatycy w PCSSW dniu 8-11-2012r. uczniowie klas Technikum Informatycznego i Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej odwiedzili Poznańskie Centrum Superkomputerowo Sieciowe. W trakcie trwania wycieczki uczniowi zapoznali się z warunkami pracy w PCSS.

Czytaj więcej

Zawody lekkoatletyczne

Zawody lekkoatletyczne  20 września na stadionie MOS-u na śródce odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych  w Lekkoatletyce. Brali w nich udział i to z powodzeniem uczniowie ZS nr 1. łącznie zdobyli 25 medali w tym 4 złote,10 srebrnych i 11 brązowych. Zwycięzcami w swoich konkurencjach zostali: Izabela Tomczak  w biegu na 800 m., Katarzyna Malicka i Krzysztof Wróbel w biegu na 100 m oraz sztafeta 4x100m. chłopców biegnąca w składzie: Mateusz łuczywek, Krzysztof Wróbel, Krystian Paterek oraz Daniel Ochowiak.

Czytaj więcej

Mistrzostwa ZS1 w lekkoatletyce

Mistrzostwa ZS nr 1 w Swarzędzu w Lekkoatletyce 13 i 14 września odbyły się V-te Mistrzostwa Szkoły w Lekkoatletyce.Otwarcia zawodów dokonał p. Przemysław Jankiewicz –Dyrektor Szkoły.Razem z panią Barbarą Antoniewicz przewodniczącą komisji oświaty powiatu poznańskiego byli najwytrwalszymi kibicami mistrzostw. Ze względu na możliwości bazy sportowej rozegrano następujące konkurencje: bieg na 100m.,skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, oraz biegi o charakterze przełajowym na ok. na 400m., 800m. dziewcząt, 1000 m. chłopców.  

Czytaj więcej

Mistrzostwa powiatu

Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej  Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców odbyły się 17 października, a 26 września  dziewcząt w Zespole Szkół w Mosinie. Udział szkół świadczy o popularności i zamiłowaniu do gry w piłkę ręczną ( ZS Rokietnica, ZS Puszczykowo, ZS Kórnik, ZS  Mosina, ZSNr2  Swarzędz jak również Swarzędzka Jedynka ).

Czytaj więcej

Uczniowie w Neustadt

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu z wizytą w Neustadt                 Od 16.09.2012r. do 06.10.2012r. 18 uczniów klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej  w Swarzędzu o specjalności monter-mechatronik  przebywało na stażu w ramach projektu Leonardo da Vinci: „Uczenie się przez całe życie” w Berufsbildenden Schulen w Neustadt am Rübenberge w Niemczech. W ramach tego przedsięwzięcia zaplanowano dwa trzytygodniowe staże praktyczne oraz szkolenie pedagogiczno-kulturowe. Pierwszy staż odbył się w marcu tego roku. Na ten cel przeznaczono 80 350 euro. Autorem projektu oraz organizatorem wyjazdu jest dr inż. Wiesław światłowski. 

Czytaj więcej

Olimpiada logistyczna

Olimpiada logistycznaDnia 19 października 2012 roku o godzinie 9:00 w Zespole Szkół nr 1 odbył się  pierwszy etap V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, przeznaczonej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, kształcących się w zawodach technik logistyk i technik spedytor. Organizatorem Olimpiady była Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu, a patronat honorowy nad imprezą objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej