licealiada

XII Licealiada w piłce ręcznej chłopców W dniu 8 grudnia w Wągrowcu odbył się Finał Województwa Wlkp. XIII Licealiady w piłce ręcznej chłopców. W zawodach udział wzięło 8 szkół z terenu Wielkopolski. Zawody odbywały się na dwóch halach systemem pucharowym w grupach. Po zakończeniu gier grupowych odbywały się spotkania o miejsca w turnieju. Uczestnicy reprezentowali  bardzo wysoki poziom. Ostatecznie Swarzędzka Jedynka zajęła 4 miejsce w województwie. Jest to kolejny sportowy sukces w historii szkoły.

Czytaj więcej

Sankt Petersburg 2011

Sankt Petersburg 2011W dniach 30.09-07.10.2011r. odbył się kolejny wyjazd do Rosji w ramach wymiany międzynarodowej ze Szkołą średnią nr. 96 w Sankt Petersburgu

Czytaj więcej

Psalmy

Wojewódzki Konkurs Recytatorski Psalmów pod patronatem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego.             W dniach 7. i 8. listopada w Gimnazjum im. Gen. K. Sosnkowskiego w Opalenicy odbyły się eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Psalmów. Celem konkursu była popularyzacja znajomości Księgi Psalmów oraz zachęta do pogłębiania refleksji nad Pismem świętym jak również prezentacja umiejętności recytatorskich uczniów.

Czytaj więcej

Exlibris

UWAGA! KONKURS !Ekslibris biblioteki szkolnejZespołu Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu

Czytaj więcej

rekach

Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców 2011r.   3 listopada w Zespole Szkół Nr1 w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt, a 4 listopada chłopców. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, co świadczy o popularności i zamiłowaniu do gry w piłkę ręczną. W zawodach udział wzięli uczniowie z następujących szkół:

Czytaj więcej

szachy

Mistrzostwa Powiatu w Szachach  Dnia 8 listopada 2011r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kórniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w szachach dla SPG "Licealiada".   W zawodach uczestniczyło 22 szachistów (8 dziewcząt i 14 chłopców)  z następujących szkół :

Czytaj więcej