rekolekcje

Rekolekcje 2011 W dniach 14 – 16 marca 2011 odbyły się w naszej szkole REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Nauki rekolekcyjne głosiła s. Dorota Cejba ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek. Hasło tegorocznych rekolekcji brzmiało: „ Będziesz miłował”. 

Czytaj więcej

8marca Barbara Krafftówna

8 marca to Międzynarodowy Dzień Kobiet, podczas którego w swarzędzkiej Jedynce odbył się Dzień Języka Polskiego. Przed rokiem Damą uroczystości była Agnieszka Osiecka, zaś tegoroczną bohaterką Dnia Języka Polskiego została Barbara Krafftówna.

Czytaj więcej

rekamp

Sukces piłkarzy ręcznych  Swarzędzkiej Jedynki 9 grudnia w Zespole Szkół Nr1 w Swarzędzu odbył się półfinał województwa wielkopolskiego. W zawodach uczestniczyły reprezentacje szkół z Poznania, z Gniezna i z Wolsztyna. Ostatni zespół bronił tytułu Mistrza województwa. Mecze rozegrane były każdy z każdym. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie: Kosturski Mariusz 2TL, Surdyk Szymon 2DL, Modrzejewski Tomasz 1TI, Kazimierczak Przemysław 2TL, Stefankiewicz Hubert 2TL, Kosowski Przemysław 3ATI, Sporny Patryk 2ATI, łuczak Tomasz 2BTL, Górny Przemysław 2TL, Ochowiak Adam 3ATI, Ochowiak Daniel 1TI, Adamski Piotr 1TI, Wesołowski Krystian 1TH, Maciej Szuszkiewicz  2CS

Czytaj więcej

samowar17

XVII Wieczór przy samowarze w ZS1  Wieczór przy samowarze, który odbył się 14 grudnia 2010 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu zgromadził liczną widownię, co wskazuje, że zainteresowanie językiem i kulturą rosyjską jest stale rosnące. Licznie przybyła publiczność mogła wysłuchać wielu znanych, wspaniałych rosyjskich piosenek, a także posłuchać rosyjskiej poezji.

Czytaj więcej

halowa

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego  w Halowej Piłce Nożnej 22 listopada w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu  odbyły się rozgrywki na szczeblu powiatu w halowej piłce nożnej. Reprezentacja Swarzędzkiej Jedynki  okazała się najlepsza.  Chłopcy zdobyli I miejsce w powiecie

Czytaj więcej

Sherlock Holmes

KONKURS CZYTELNICZY Z J�ZYKA ANGIELSKIEGOPOZNAJEMY LITERATUR� ANGIELSKĄSherlock Holmes ODPOWIEDZI I LAUREACI 

Czytaj więcej

wymiana_p

O wymianie młodzieży pomiędzy szkołami  w Swarzędzu i Sankt Petersburgu   Uczniowie Swarzędzkiej Jedynki czyli Zespołu Szkół nr1 im. Powstańców Wielkopolskich  już po raz kolejny wyruszyli w podróż do Sankt Petersburga. Jesienna rewizyta trwała tydzień i jak zawsze zaprzyjaźniona Szkoła Ogólnokształcąca nr 96 w Sankt Petersburgu, w której dyrektorem jest  Tatiana Gariaciewa, przygotowała dla nas atrakcyjny program pobytu. Przede wszystkim spotkaliśmy się z całą społecznością szkolną, młodzież polska i rosyjska spędziła ze sobą mnóstwo czasu, przekonując nas o tym, że młodzi ludzie nie mają barier językowych, a muzyka, sztuka i literatura naszych narodów wyrażają te same emocje słowiańskich dusz.

Czytaj więcej